Není autoservis, jako autoservis. Mnozí z vás nám dají za pravdu. Kdo není obezřetný a neohlídá si servis svého vozu nebo si nezjistí nějaké informace o daném autoservisu, může být zbytečně o pár korun navíc chudší.
Liší se nejen ve značkových, ale i neznačkových servisech a to i v případě, kdy se jedná o práci na stejném modelu auta. Vše ovlivňuje nejen počet zaměstnanců, ale i typ servisu a region, ve kterém se nachází. Podle slov několika motoristů, byla oprava vozu o trojnásobek vyšší ve značkové, než neznačkovém servisu. Pokud dotyčný raději zvolil k opravě vozu soukromé domácí servisy, mnohdy ušetřil i několik desítek tisíc korun, a to i přesto, že tyto servisy byly potřebným příslušenstvím a nářadím na stejné úrovni, jako ty značkové. Spoléhejte na reference, než s autem pojedete do servisu, zjistěte si hodinové sazby a pokud se vám podaří získat i nějakou odezvu od dřívějších zákazníků, pro vás jenom dobře. V opačném případě si nechejte poradit na dobrého domácího kutila, který vám vůz opraví většinou za pár tisícovek.
Už jsme o tom jednou psali. Autoservisy často nevidí rády, když si k nim přinesete vlastní náhradní díly, které chcete namontovat na vůz. Vy ušetříte, protože víte, že daný díl se dá pořídit levněji, než když vám ten samý prodají v servise. To se však opravnám vozidel nelíbí a často odmítají taková díl na vůz namontovat. Důvod je prostý, většinou jde o neoriginální díl, na který vám servis není schopen poskytnout záruku. Pokud ale přeci jen montáž provede, počítejte s navýšením nákladů za práci.
Problém může nastat i v okamžiku, kdy s automobilem v záruce zajedete do neznačkového servisu. Ačkoliv by podle nařízení EU neměla záruka pozbýt platnosti, pokud majitel s vozem zajede do domácího nebo neznačkového servisu, těžko se to pak vymáhá. Doporučujeme raději nic nepokoušet a do neznačkových nebo domácích autoservisů zajíždět jen s vozy staršími pěti let.
Samostatnou kapitolou je pak špatně odvedený servisní úkon. Existují i případy, kdy servis nekvalitním či neodborným zásahem auto i poškodil. Vymáhání práva je pak velmi komplikované. Přečtěte si, jak postupovat v takovém případě.
Zdroj foto: pixabay.com
Smlouva na prodej či koupi ojetého vozu
Co všechno by měla obsahovat kupní smlouva a na co se při prodeji ojetého vozu zaměřit?
Přepis auta na jiného majitele
Prodáváte auto a nevíte, co obnáší převod? Přinášíme detailní popis celého procesu, dozvíte se, jaké dokumenty připravit a kolik zaplatíte na poplatcích.
Odstoupení od kupní smlouvy na ojeté auto
Nejste spokojení se zakoupeným ojetým vozem? Poradíme, zda a za jakých podmínek můžete odstoupit od smlouvy.
Jak postupovat při poškození auta v servisu
Místo opravy poškozený vůz? I to se může stát. Poradíme, jak postupovat v případě, že vám autoservis poškodil váš vůz.
Zánik povinného ručení při změně vlastníka vozidla
Prodáváte či kupujete ojeté auto? Tak si hlavně pohlídejte odhlášení a přihlášení povinného určení. Vyhnete se tak možným komplikacím.
Zánik povinného ručení a havarijního pojištění
Kdy a za jakých podmínek končí povinné ručení či havarijní pojištění. Přečtěte si podrobný přehled možných situací, ať nejste zaskočeni.
Nejžádanější značky:
Audi |
BMW |
Citroën |
Fiat |
Ford |
Hyundai |
Mazda |
Opel |
Peugeot |
Renault |
Škoda |
Volkswagen
Online autobazar |
Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz