Asi nikdo z nás by nechtěl zažít situaci, že ráno nenajde svůj vůz tam, kde ho ještě včera večer zaparkoval. S touto nepříjemnou situací vzniká totiž řada komplikací, s nejčastějším výsledkem, že váš vůz se už nikdy nenajde. Buď skončí někde v zahraničí, nebo bude rozebrán na náhradní díly. Mezi nejčastěji kradená vozidla posledních dob patří mladoboleslavské škodovky, následované značkou Volkswagen, Ford, Renault a Peugeot.
Na úvod je potřeba říct, že všechny zabezpečovací systémy lze překonat, to však neznamená, že se tím pádem nevyplatí jejich montáž. Právě naopak, je lepší mít vozidlo nějakým způsobem zabezpečeno a prodloužit tak zlodějovi možnost se do něj dostat a potažmo ho odcizit, než nemít ve vozidle vůbec nic a doslova vůz zloději darovat.
Mezi nejoblíbenější druhy mechanického zabezpečení patří zámek řadící páky, který dělá zlodějům značný problém jej překonat. Takový zámek musí odolat jak odvrtání, tak i odlomení. Jeho koupě stojí přibližně kolem pěti tisíc korun a prodává se i pro automatické převodovky. Uzamykatelná páka volantu nebo pedálu je další možností, jak ochránit váš vůz. Krádeží kol zabráníte koupí uzamykatelných matic, případně pojistných šroubů. Může se vám stát, že ráno na svém voze nenajdete xenonová světla. Ano, i ta se kradou a jediným možným řešením je pořízení elektromagnetického uzamykání kapot, které je propojeno s blokováním řadící páky. A ještě jedna prevence na kola, tzv. botička je dalším typem doplňujícího zabezpečení, které vás přijde zhruba na tři tisíce kroun. A v neposlední řadě fungují i ochranné fólie na skla, doplněné VIN kódem.
Na závěr je nutno říct, pokud chcete svůj vůz opravdu kvalitně zabezpečit, nekupujte systémy od neznámých firem, nebo ve výrazných slevách, protože se může stát, že daná věc nesplní účel takový, jaký by splnit měla a vy budete chudší jak o automobil, tak i o peníze, které jste zbytečně vyhodili do nekvalitních systémů. Při výběru vhodného zabezpečovacího systému se raději poraďte s renomovanými firmami na internetu nebo přímo ve značkovém servise.
Zdroj: opojisteni.cz
Smlouva na prodej či koupi ojetého vozu
Co všechno by měla obsahovat kupní smlouva a na co se při prodeji ojetého vozu zaměřit?
Přepis auta na jiného majitele
Prodáváte auto a nevíte, co obnáší převod? Přinášíme detailní popis celého procesu, dozvíte se, jaké dokumenty připravit a kolik zaplatíte na poplatcích.
Odstoupení od kupní smlouvy na ojeté auto
Nejste spokojení se zakoupeným ojetým vozem? Poradíme, zda a za jakých podmínek můžete odstoupit od smlouvy.
Jak postupovat při poškození auta v servisu
Místo opravy poškozený vůz? I to se může stát. Poradíme, jak postupovat v případě, že vám autoservis poškodil váš vůz.
Zánik povinného ručení při změně vlastníka vozidla
Prodáváte či kupujete ojeté auto? Tak si hlavně pohlídejte odhlášení a přihlášení povinného určení. Vyhnete se tak možným komplikacím.
Zánik povinného ručení a havarijního pojištění
Kdy a za jakých podmínek končí povinné ručení či havarijní pojištění. Přečtěte si podrobný přehled možných situací, ať nejste zaskočeni.
Nejžádanější značky:
Audi |
BMW |
Citroën |
Fiat |
Ford |
Hyundai |
Mazda |
Opel |
Peugeot |
Renault |
Škoda |
Volkswagen
Online autobazar |
Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz